Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 18/04/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)6.443,006.448,006.455,006.456,00
Tin (Sn)20.400,0020.425,0020.300,0020.350,0019.990,0020.040,00
Bly (Pb)1.918,501.919,001.938,501.939,00
Zink (Zn)2.852,002.854,002.760,002.761,00
Aluminium (Al)1.838,501.839,001.854,001.854,50
Nikkel (Ni)12.625,0012.630,0012.690,0012.700,00
Aluminiumlegering (aa)1.320,001.330,001.375,001.380,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 18/04/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)6.453,006.455,006.470,006.472,00
Tin (Sn)20.310,0020.360,0020.225,0020.275,0019.915,0019.965,00
Bly (Pb)1.920,001.922,001.940,001.942,00
Zink (Zn)2.846,502.848,502.752,002.754,00
Aluminium (Al)1.850,001.852,001.864,001.866,00
Nikkel (Ni)12.616,0012.641,0012.700,0012.725,00
Aluminiumlegering (aa)1.345,001.355,001.370,001.380,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 17/04/2019

ValutakodeKurs
USD661,76
GBP864,38
EUR747,82
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 21/04/2019 02:00 af Boliden Bergsøe A/S