Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 21/02/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.701,005.702,005.725,005.727,00
Tin (Sn)16.520,0016.525,0016.500,0016.550,0016.425,0016.475,00
Bly (Pb)1.880,001.881,001.838,001.839,00
Zink (Zn)2.086,002.086,502.103,002.105,00
Aluminium (Al)1.676,001.677,001.702,501.703,00
Nikkel (Ni)12.435,0012.440,0012.525,0012.530,00
Aluminiumlegering (aa)1.355,001.365,001.385,001.395,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 21/02/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.724,505.726,505.741,005.743,00
Tin (Sn)16.495,0016.545,0016.500,0016.550,0016.425,0016.475,00
Bly (Pb)1.878,501.880,501.833,001.835,00
Zink (Zn)2.093,002.095,002.105,002.107,00
Aluminium (Al)1.684,501.686,501.708,001.710,00
Nikkel (Ni)12.490,0012.515,0012.575,0012.600,00
Aluminiumlegering (aa)1.346,001.356,001.375,001.385,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 21/02/2020

ValutakodeKurs
USD693,08
GBP896,21
EUR748,32
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 23/02/2020 02:00 af Boliden Bergsøe A/S