Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 27/03/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)4.774,004.774,004.785,504.785,50
Tin (Sn)14.355,0014.355,0014.320,0014.320,0014.201,0014.201,00
Bly (Pb)1.690,001.690,001.700,001.700,00
Zink (Zn)1.848,501.848,501.862,001.862,00
Aluminium (Al)1.506,001.506,001.538,501.538,50
Nikkel (Ni)11.225,0011.225,0011.282,0011.282,00
Aluminiumlegering (aa)1.159,501.159,501.200,001.200,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 27/03/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)4.803,504.803,504.814,504.814,50
Tin (Sn)14.490,0014.490,0014.440,0014.440,0014.321,0014.321,00
Bly (Pb)1.716,501.716,501.726,001.726,00
Zink (Zn)1.865,001.865,001.878,001.878,00
Aluminium (Al)1.519,001.519,001.549,501.549,50
Nikkel (Ni)11.317,0011.317,0011.378,0011.378,00
Aluminiumlegering (aa)1.160,001.160,001.200,001.200,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 27/03/2020

ValutakodeKurs
USD680,39
GBP834,40
EUR747,38
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 30/03/2020 02:00 af Boliden Bergsøe A/S