Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 17/06/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.755,505.756,005.785,005.790,00
Tin (Sn)19.075,0019.125,0018.900,0018.950,0018.580,0018.630,00
Bly (Pb)1.873,001.873,501.871,001.871,50
Zink (Zn)2.548,502.549,002.428,002.428,50
Aluminium (Al)1.719,001.719,501.754,001.754,50
Nikkel (Ni)11.740,0011.745,0011.840,0011.845,00
Aluminiumlegering (aa)1.255,001.265,001.265,001.275,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 17/06/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.822,005.824,005.848,005.850,00
Tin (Sn)19.160,0019.210,0019.010,0019.060,0018.690,0018.740,00
Bly (Pb)1.884,001.886,001.878,001.880,00
Zink (Zn)2.578,002.580,002.462,002.464,00
Aluminium (Al)1.724,501.726,501.755,001.757,00
Nikkel (Ni)11.699,0011.724,0011.775,0011.800,00
Aluminiumlegering (aa)1.291,001.301,001.240,001.250,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 17/06/2019

ValutakodeKurs
USD666,22
GBP839,01
EUR748,04
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 18/06/2019 02:00 af Boliden Bergsøe A/S