Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 03/07/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)6.022,506.022,506.021,006.021,00
Tin (Sn)16.960,0016.960,0016.850,0016.850,0016.617,0016.617,00
Bly (Pb)1.756,001.756,001.770,001.770,00
Zink (Zn)2.020,002.020,002.030,002.030,00
Aluminium (Al)1.581,501.581,501.614,001.614,00
Nikkel (Ni)13.040,0013.040,0013.089,0013.089,00
Aluminiumlegering (aa)1.190,001.190,001.200,001.200,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 03/07/2020 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)6.026,506.026,506.022,506.022,50
Tin (Sn)16.970,0016.970,0016.875,0016.875,0016.642,0016.642,00
Bly (Pb)1.762,001.762,001.777,001.777,00
Zink (Zn)2.020,502.020,502.033,002.033,00
Aluminium (Al)1.586,501.586,501.617,501.617,50
Nikkel (Ni)12.930,0012.930,0012.985,0012.985,00
Aluminiumlegering (aa)1.205,001.205,001.200,001.200,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 03/07/2020

ValutakodeKurs
USD665,16
GBP828,66
EUR746,46
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 04/07/2020 02:00 af Boliden Bergsøe A/S