Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 13/09/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.868,005.870,005.895,005.896,00
Tin (Sn)17.225,0017.275,0017.270,0017.275,0016.920,0016.970,00
Bly (Pb)2.093,002.094,002.104,502.105,00
Zink (Zn)2.381,002.382,002.379,002.380,00
Aluminium (Al)1.767,001.768,001.801,501.802,00
Nikkel (Ni)17.810,0017.820,0017.600,0017.625,00
Aluminiumlegering (aa)1.170,001.180,001.185,001.195,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 13/09/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.949,005.951,005.975,005.977,00
Tin (Sn)16.595,0016.645,0016.575,0016.625,0016.245,0016.295,00
Bly (Pb)2.109,002.111,002.116,002.118,00
Zink (Zn)2.393,002.395,002.393,002.395,00
Aluminium (Al)1.777,501.779,501.809,001.811,00
Nikkel (Ni)17.765,0017.790,0017.650,0017.675,00
Aluminiumlegering (aa)1.185,001.195,001.185,001.195,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 13/09/2019

ValutakodeKurs
USD673,89
GBP839,57
EUR748,08
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 16/09/2019 02:00 af Boliden Bergsøe A/S