Boliden Bergsøe A/S

- leverandør af loddetin stænger, loddetin tråd, blyfri loddetin, loddepasta, fortinningsmidler, tinlegeringer, blylegeringer, zinklegeringer, sølvslaglod, fosforslaglod, ESD poser, loddestationer

Officielle LME-kurser 08/11/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.951,005.951,505.964,505.965,50
Tin (Sn)16.650,0016.675,0016.650,0016.675,0016.510,0016.560,00
Bly (Pb)2.100,002.101,002.089,502.090,50
Zink (Zn)2.506,002.507,002.465,002.466,00
Aluminium (Al)1.827,001.827,501.818,001.820,00
Nikkel (Ni)16.180,0016.190,0016.110,0016.120,00
Aluminiumlegering (aa)1.280,001.300,001.255,001.265,00
Se historik ved at klikke her

Uofficielle LME-kurser 08/11/2019 (USD/ton)

MetalCash købCash salg3 md. køb3 md. salg15 md. køb15 md. salg
Kobber (Cu)5.913,005.915,005.924,005.926,00
Tin (Sn)16.580,0016.630,0016.600,0016.650,0016.470,0016.520,00
Bly (Pb)2.101,502.103,502.098,002.100,00
Zink (Zn)2.521,502.523,502.478,002.480,00
Aluminium (Al)1.822,501.823,001.812,501.813,00
Nikkel (Ni)16.010,0016.035,0016.000,0016.025,00
Aluminiumlegering (aa)1.325,501.335,501.255,001.265,00
Se historik ved at klikke her

Danske Bank valutakurser 08/11/2019

ValutakodeKurs
USD678,64
GBP869,31
EUR748,58
Se historik ved at klikke her

Siden opdateres dagligt ca. kl. 02.00 med foregående dags noteringer.
Der tages forbehold for eventuelle fejl i de angivne oplysninger.
Opdateret 11/11/2019 02:00 af Boliden Bergsøe A/S